Интернационален Саем за житна индустрија-WORLD MILL TECH 2018

Ве известуваме дека од 29.0301.04.2018 година во Истанбул  ќе се одржи  интернационален саем за житна индустрија.

АДОНИС ГРУП  во соработка со ТУЈАП ФЕРС и Занаетчиска комора Скопје Ве канат  да го посетите саемот од 29.03-31.03.2018.

Адонис  Ви овозможува поврзување,а со тоа и развивање на вашата дејност со реномирани турски компании.

Саемот ќе Ви овозможи размена на искуства и нови приоди во сверата на житната индустрија.

На саемот   посетителите ќе имаат можност да видат:

-Опрема и производствени технологии за брашно и житарици,складирање,пакување,контрола и мерки,лабараториски испитувања и тестови и др.

Саемот може да го посетат само двaјца посетители од една кoмпанија.

АДОНИС ГРУП организира ,сместување во реномиран хотел со 4 или 5 звезди од две ноќевања со доручек,трансфер од хотелот до саемот.

Посетителот ги покрива патните трошоци и 35 евра за административни трошоци.

Правиме резервации на авионски билети!

Не е дозволена посета на малолетни деца и лица што не се вработени во Компанијата.

Доколку хотелот се наоѓа во близина на аеродром,трансфер нема да има!

За повеќе информации за WORLD MILL TECH 2018 посетета ја веб страната http://worldmilltech.net/en/

Занаетчиската комора Скопје ги поканува сите заинтересирани македонски компании да се пријават за посета на саемската манифестација најдоцна до 15.03.2018 година.

Пријавен лист

Лице за контакт

Снежана Денковска                                                                                                                    Анета Атанасовска
Извршен Директор                                                                                                                     Стручен соработник